6 kamieni skutecznie zwalczających stres.

Litoterapia wyjaśnia nam, że każdy kryształ, każdy kamień, każdy minerał jest naładowany energią wibracyjną, która wpływa na nasze ciało i umysł i pomaga nam czuć się lepiej każdego dnia. Energia każdego z nich zależy od jego koloru i składu chemicznego. Kryształy i minerały w ten sposób rozpraszają różne energie, które będą miały różny wpływ na nasz stan umysłu i zachowanie.

Indyjska doktryna „Jogi Kundalini” podzieliła te energie na 7 głównych kategorii odpowiadających naszym 7 głównym czakrom.

Inspirowana nią zachodnia litoterapia daje również bardzo konkretne korzyści każdemu kamieniowi. Zobaczmy, co nam pomoże walczyć ze stresem i jego objawami.

Zapraszam do kontaktu osoby, które są zainteresowane konsultacją oraz kupnem kamieni u mnie bezpośrednio. Opisz mi twój problem - ja dobiorę odpowiednie kamienie oraz je wyśle (również za granice) Ceny nie są wygórowane zazwyczaj 50-100 zł. Posiadam dobrej jakości niezanieczyszczone kamienie co jest kluczowe w litoterapii.

Ametyst: kamień antystresowy 


Leonardo da Vinci napisał o tym, że ametyst miał „moc rozpraszania złych myśli”. Jest kojącym kamieniem, który pomaga nam pozbyć się smutku i nerwowości. Zaprasza do wyciszenia i medytacji, sprzyja spokojnemu śnie.

Amazonit: radosny kamień.

Dzięki eleganckim gradacjom chłodnych i naturalnych kolorów amazonit jest naprawdę pięknym kamieniem, ale nie tylko! Ceniony jest również za działanie antystresowe, które rozprasza radość i spontaniczność. Kolejna dostrzegalna zaleta: amazonit chroniłby nas przed falami elektromagnetycznymi, takimi jak te emitowane przez urządzenia elektroniczne (smartfony, telewizory...).

Kwarc różowy: kamień miłości i pokoju.

Gdybym miał wybrać dwa słowa podsumowujące kwarc różowy, powiedziałbym miękkość i harmonię. Ten kryształ emanuje wokół siebie spokój i pomaga nam przezwyciężyć bolesne epizody (rozstanie, śmierć...). Jako kobiecy kamień jest szczególnie polecany młodym mamom.

Jaspis: cicha siła.

Pasjonaci uważają go za jeden z podstawowych kamieni litoterapii: jaspis zapewnia nam spokój, pewność siebie i pomaga odpuścić. Istnieje kilka odmian jaspisu o różnych kolorach. Do walki ze stresem szczególnie polecam jaspis „czerwony” (lub jaspis „krajobrazowy”), który z pewnością będzie najskuteczniejszy.

Rodochrozyt: otwartość dla innych.

Kiedy doświadczamy czułości i współczucia dla innych, przyjmujemy bardziej pozytywną i mniej egocentryczną postawę, która pomaga nam spojrzeć na nasze zmartwienia z innej perspektywy i rozwiać nasze niepokoje. To właśnie ta energia promieniuje z rodochrozytu, kamienia, który otwierając nas na innych, łagodzi naszą nadpobudliwość i reguluje przepełnienie emocjonalne.

Kamień Bian: środek antystresowy z Azji.

W większości nieznana na Zachodzie kamień Bian, zwany także Bianshi (lub Bian Shi), jest tradycyjnym lekarstwem medycyny chińskiej, nadal używanym w niektórych szpitalach. Jest bardzo magnetycznym kamieniem o wielu właściwościach leczniczych, w tym zdolności do promowania relaksu i łagodzenia stresu.

A więc to sześć kamieni, które radzę nosić codziennie, aby walczyć ze stresem. Oczywiście jest wiele innych!

0 komentarzy:

Prześlij komentarz