Co to jest litoterapia?

"Słowo „litoterapia” pochodzi z greckiego „lithos” (kamień) i „therapeia” (uzdrawianie) i dosłownie oznacza „uzdrawianie kamieniami”. To "miękka" alternatywna i niekonwencjonalna medycyna, której celem jest wykorzystanie energii zawartych w kamieniach i minerałach do poprawy naszego codziennego samopoczucia lub zdrowia"

Tysiące lat temu, w starożytnym Egipcie, w indyjskich tekstach ajurwedy czy we wczesnych traktatach tradycyjnej medycyny chińskiej, właściwości lecznicze przypisywano kryształom i minerałom. Celtowie, Aztekowie, Majowie i wiele innych ludów azjatyckich lub rdzennych Amerykanów studiowało nauki o minerałach, zawsze w tym samym celu: poprawie naszej egzystencji fizycznej, psychicznej i duchowej.

Niektórzy praktykujący litoterapię spożywają kamienie i minerały w postaci proszku lub eliksiru - tego absolutnie nie zalecam! Dlatego będę regularnie publikować artykuły, które pomogą Ci wybrać litoterapię zgodnie z pożądanymi korzyściami.

Zapraszam do kontaktu osoby, które są zainteresowane konsultacją oraz kupnem kamieni u mnie bezpośrednio. Opisz mi twój problem - ja dobiorę odpowiednie kamienie oraz je wyśle (również za granice) Ceny nie są wygórowane zazwyczaj 50-100 zł. Posiadam dobrej jakości niezanieczyszczone kamienie co jest kluczowe w litoterapii.

Kryształ górski

Nie jest łatwo odtworzyć historii litoterapii, ponieważ ona praktycznie zawsze istniała. Kryształy i kamienie towarzyszą ludzkości od początku dziejów. Niemniej jednak odkrycie korzyści płynących z kamieni i ich zastosowania rozwinęło się najpierw w Indiach i Chinach, a następnie w Japonii, zanim dotarło do reszty świata. Termin „litoterapia” pojawił się dopiero w drugiej połowie XX wieku w księdze Philippe Sorr, Revue d'Histoire de la Pharmacie.

Zanim poznasz znaczenie tego terminu, musisz wiedzieć, że tworzą nas niefizyczne energie. Te niewidzialne energie krążą w naszych ciałach i wokół nich. I to one pozwalają nam osiągnąć i utrzymać równowagę.

Litoterapia to rodowa technika opieki należąca do medycyny naturalnej (lub medycyny alternatywnej). Słowo „litoterapia” pochodzi od greckiego „lithos”, co oznacza „kamień” i „therapeia”, co oznacza „leczenie”. Dlatego jest to rzeczywiście metoda, która leczy kamieniami. Dokładniej polega na wykorzystaniu minerałów w celu poprawy ogólnego samopoczucia i osiągnięcia równowagi lub leczenia najróżniejszych chorób.

Stosowane kamienie to zazwyczaj kamienie półszlachetne, zwane również kamieniami szlachetnymi, pozostawione w stanie szorstkim lub polerowanym. Litoterapia opiera się na holizmie, przekonaniu, że człowiek jest niepodzielną całością. Nie możemy więc odrębnie leczyć dolegliwości psychicznych, fizycznych czy fizjologicznych. Wszystko to kwestia równowagi między naszymi różnymi komponentami.

Turmalin

Ta rodowa metoda opiera się na wibracjach emitowanych przez kamienie. Każdy kamień ma swoją własną wibrację w zależności od koloru i składu pierwiastków śladowych oraz systemu kryształów. Wibracyjna siła drobnych kamieni działa na równowagę naszych energii (czakry). Stanowi doskonałe uzupełnienie medytacji. Twoje samopoczucie będzie w dużej mierze zależeć od wiary w korzyści płynące z kamieni półszlachetnych.

Wybór kamienia może być dokonany zgodnie z naszymi uczuciami i naszymi dolegliwościami. Wiadomo, że niektóre kamienie dostarczają energii, promują zmysłowość lub uspokajają stres.

Istnieje również możliwość doboru kamienia w zależności od jego koloru. Ponadto niektóre kolory kojarzą się z cnotą (niebieski promuje komunikację).

Ale całkiem możliwe jest wybranie kamienia związanego z czakrą. Rzeczywiście, każda czakra rządzi obszarem naszego ciała (od krocza do szczytu czaszki) i jest powiązana z kolorem. I tak na przykład kamień półszlachetny Ametyst, koloru fioletowego, jest powiązany z czakrą korony, znajdującą się nad naszą czaszką. Pozwala na duchowe wzniesienie i sprzyja wyciszeniu psychicznemu, jednocześnie redukując bóle głowy.

Kamienie półszlachetne nie są magiczne. Towarzyszą Ci w Twojej duchowej podróży. Właśnie dlatego litoterapia pomoże Ci osiągnąć równowagę i poprawić samopoczucie. Nie zastępuje jednak konsultacji z lekarzem ani kuracji lekowej zaleconej przez specjalistę. To dodatkowa pomoc. 

0 komentarzy:

Prześlij komentarz