Właściwości Ametystu - fizyczne oraz magiczne i zdrowotne.

Ametyst to popularny i łatwo dostępny kryształ, który można łatwo znaleźć w każdym sklepie z kryształami lub metafizycznym. Jako taki powszechnie dostępny kamień, jest zazwyczaj w przystępnej cenie, co sprawia, że jest fantastycznym kryształem do ogólnego użytku oraz dla tych, którzy zaczynają swoje kolekcje przy ograniczonym budżecie.

W rzeczywistości, jeśli szukasz imponującego elementu dekoracyjnego, geoda ametystowa to fantastyczny dodatek do domu lub biura i może być dość przystępna cenowo. W moim biurze mam dużą geodę, aby pomóc utrzymać poczucie spokoju i pozytywności podczas pracy i tworzenia.

Zanurzmy się głębiej w ten piękny fioletowy kryształ i dowiedzmy się więcej na temat tego, dlaczego jest tak wyjątkowy.


Znaczenie ametystu i jego historia.


Znaczenie ametystu i jego korzenie historyczne są fascynujące. Nazwa "ametyst" pochodzi od starogreckiego słowa "amethystos", które oznacza "środek przeciwko pijactwu". To powiązanie wynika z winopodobnych fioletowych barw kamienia, co skłoniło starożytne greckie mity do łączenia go z Bachusem, bogiem wina. Tak więc, następnym razem, gdy wybierasz się na lampkę wina z przyjaciółmi, upewnij się, że zabierasz ze sobą trochę ametystu!

Dla tych, którzy pracują z Bachusem, ametyst jest istotnym kryształem w pracy rytualnej.

Ametyst znalazł również zastosowanie w praktycznych sprawach. W ciągu historii używano go, aby utrzymać jasność umysłu i bystrość w bitwie i sprawach biznesowych.

W kwestiach serca ametyst również odegrał swoją rolę. W czasach renesansu Europejczycy wierzyli, że działa uspokajająco na kochanków ogarniętych pasją.

Poza właściwościami metafizycznymi, ten zachwycający kryształ o pięknych odcieniach fioletu był przedmiotem pożądania wśród królewskich rodów. Od Aleksandra Wielkiego po Katarzynę Wielką, monarchowie przez wieki podziwiali i cenili ametyst.

Ametyst występuje w różnych formach, od surowych kawałków po duże geody, polerowane okazy, a nawet rzeźbione przedmioty. Jego obecność obejmuje glob, z złożami odkrytymi w miejscach takich jak Sri Lanka, Syberia, Brazylia, Urugwaj, Namibia, Australia, Ameryka Południowa, Stany Zjednoczone, a nawet tutaj w Kanadzie.

Korzyści i właściwości metafizyczne ametystu.Ten potężny i popularny kryształ przypisuje mu się wiele korzyści metafizycznych.

Spokój

Najważniejszą z nich jest zdolność do uspokajania i łagodzenia stresu. Sprawia to, że jest doskonałym dodatkiem dla osób pragnących się zrelaksować lub odnaleźć spokój umysłu. Co było dla mnie bardzo istotne w okresie dorastania, radząc sobie z dramatami i wzburzeniem związanym z wiekiem nastoletnim, gdy uczęszczałam do szkoły średniej. Szybko i intuicyjnie odkryłam, że trzymanie ametystu i noszenie go ze sobą pomagało mi zachować równowagę i skuteczniej radzić sobie ze stresem.

Jest również fantastycznym kamieniem łagodzącym do trzymania podczas medytacji ze względu na jego uzdrawiającą energię. Pod koniec trudnego dnia mogę usiąść z ametystem w dłoni lewej, prawą ręką nad sercem i poczuć, jak napięcie opuszcza moje ciało.

Ochrona

Ametyst to kryształ o silnych właściwościach ochronnych. Może pomóc w odstraszaniu negatywnej energii i ataków psychicznych. Możesz używać ametystu do ochrony w świecie zewnętrznym, trzymając go w torebce lub nosząc w biżuterii. W domu umieść ametyst w miejscach, gdzie spędzasz dużo czasu i chcesz stworzyć ochronne, spokojne sanktuarium.

Uzdrowienie

Właściwości lecznicze ametystu obejmują szeroki zakres, w tym uzdrawianie duchowe, wzmacnianie układu odpornościowego, a wielu uważa, że ma on również właściwości fizyczne.

Wszyscy wiemy, jak ważny jest sen w procesie leczenia. Ametyst może pomóc ci lepiej spać w nocy i przezwyciężać bezsenność ze względu na jego właściwości łagodzące. Po prostu umieść go pod poduszką lub łóżkiem (pod miejscem, gdzie będzie leżała twoja głowa), lub na stoliku nocnym.

Jeśli doświadczasz depresji, lęku, bezsenności i innych problemów zdrowotnych psychicznych po przejściu traumy, takiej jak nadużycie czy uzależnienie, ametyst może pomóc w procesie uzdrawiania.

Kreatywność i Siła

Wierzy się, że ametyst pomaga w podniesieniu intuicji i kreatywności, jednocześnie wzmacniając poczucie własnej wartości i wewnętrznej siły. Może to pomóc użytkownikowi znaleźć pewność siebie, by podążać własną ścieżką i wyrażać prawdziwe "ja" w danej sytuacji.

W środowisku pracy wielu ludzi biznesu, szczególnie tych z branży kreatywnej, uważa za pomocne trzymanie ametystu w swoim miejscu pracy. Ja trzymam kilka jego kawałków w pobliżu, gdy piszę. Może pomóc w skupieniu uwagi, pewności w podejmowaniu decyzji i wspomagać kreatywny przepływ pomysłów.

Żałoba

Kilka lat temu przeszłam przez okropny czas, gdy mój ojciec został zdiagnozowany z rakiem i zmarł zaledwie kilka tygodni po diagnozie. Był młody, nadal pracujący na pełny etat i niesamowicie pełen życia. Był ważną częścią mojego życia, a jego strata była dla mnie ogromnym ciosem.

Ametyst stał się dla mnie towarzyszem w tym czasie, gdy starałam się poradzić sobie ze smutkiem i stratą. Pomaga w centrowaniu i równoważeniu emocji, co było dla mnie niezbędne, gdy czułam, że jestem na tej niekontrolowanej kolei podczas pierwszych kilku tygodni i miesięcy. Praca z ametystem pomogła mi również przypomnieć sobie w tym czasie, że życie powinno być świętowane, a wspomnienia powinny być pielęgnowane. Trzymam duże geode w moim biurze, aby stale mi przypominać to ważne spojrzenie na życie.


Ametyst a Czakry

Ametyst to potężny kamień o silnym powiązaniu z Czakrą Korony i Czakrą Trzeciego Oka.

Czakra Korony to siedlisko wyższej świadomości, błogości i mądrości, łączące nas z własnym boskim wnętrzem. Ametyst jest potężnym kamieniem duchowym. Dostarcza oczyszczającej, uzdrawiającej i ochronnej energii, pomagając oczyścić, otworzyć i zrównoważyć Czakrę Korony.

Czakra Trzeciego Oka to miejsce przewidywania i intuicji. Ametyst to kryształ, który pomaga otworzyć umysł i sprzyja kreatywności. Wspomaga zdolność do spojrzenia na całość i posuwania się naprzód z pewnością siebie i siłą.


Korzyści noszenia Ametystu

Ametyst jest bardzo popularnym kamieniem w biżuterii, takiej jak amulety, naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścienie, a nawet broszki. Widziałam nawet niektóre oszałamiające nakrycia głowy, takie jak korony, oraz nasze kute ręcznie spinki do włosów z ametystem w Daelen Forge. Noszenie biżuterii z ametystem nie tylko wygląda dobrze, ale również oferuje korzyści, takie jak:

  • Uspokajanie i łagodzenie stresu.
  • Promowanie wewnętrznego spokoju.
  • Ochrona przed negatywną energią i atakami psychycznymi.
  • Ochrona noszącego przed niepożądanymi energiami, takimi jak negatywność, złość, strach, smutek i depresja.
  • Wzmacnianie intuicji, jasności umysłu i kreatywności.
  • Podnoszenie poczucia własnej wartości i ożywianie wewnętrznej siły.
  • Wzmożone zdolności psychiczne.

Co to jest Kryształowa Kąpiel z Ametystem?

Chcesz wypróbować naprawdę luksusowy sposób wprowadzenia Ametystu do swojego życia? Spróbuj Kryształowej Kąpieli. To rodzaj kąpieli, w której kryształy ametystowe oczyszczają cię fizycznie, duchowo i emocjonalnie, podczas gdy ciepła woda łagodzi twoje ciało. To świetny pomysł po szczególnie wyczerpującym doświadczeniu.

Aby doświadczyć tego specjalnego kąpieli, umieść dość spory kawałek (około wielkości dłoni) na wierzchu kamienia solnego na dnie wanny. Napełnij wannę ciepłą wodą. Gorąco polecam dodanie kilku kropel olejku lawendowego, aby podnieść korzyści z tej kąpieli kryształowej.

Mocz przez 15 minut i pozwól, aby kryształowe wody cię oczyszczały i leczyły. Podczas moczenia się medytuj i używaj pozytywnych afirmacji, jeśli masz na to ochotę.

Po kąpieli usuń kryształy i spłucz je świeżą wodą. Starannie osusz je, a następnie umieść w świetle księżyca, aby naładować je energetycznie.


Kryształy Ametystu

Ametyst jest kamieniem urodzinowym dla lutego i jest niezwykle potężnym oraz ochronnym kamieniem o wysokiej wibracji duchowej. Pomaga chronić przed negatywnymi energiami, wzmacnia świadomość duchową i stany wyższej świadomości. Noszenie Ametystu pomaga uspokajać i równoważyć umysł oraz wzmacniać determinację, jednocześnie przemieniając niepokój i negatywną energię w miłość i siłę emocjonalną.

Ametyst to potężny kryształ, oferujący wiele korzyści dla ludzi z różnych dziedzin życia, gdy podążają swoją unikalną ścieżką duchową.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz