Howlit: właściwości zdrowotne i ciekawostki

Właściwości lecznicze i korzyści z howlitu

Howlit pomaga na pamięć.

Łagodzi ból.

Pomaga zrównoważyć wapń w organizmie.

Howlit jest dobry dla osób z problemami zębów i kości.

Pomoże z bezsennością, gdy umieścimy pod poduszką.

Idealny na problemy z wypadaniem włosów 


Właściwości zdrowotne

Biały howlit posiada cały szereg właściwości leczniczych, które pomagają ukoić umysł, ciało i ducha. Ten uspokajający kamień jest zawsze gotowy, aby pomóc nam ostudzić ogniste temperamenty, spowolnić bicie serca i pomóc nam prowadzić z mądrością. Wibruje delikatnie, co pomaga nam łączyć się i płynąć, podnosić nasze własne poczucie świadomości i eliminować wszelkie zawirowania życiowe

Howlit jest bardzo emocjonalnym kamieniem, ale przyczynia się w dużym stopniu do wspomagania zdrowia fizycznego. Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, ten kamień w kolorze kości może pomóc zrównoważyć poziom wapnia w organizmie. Z tym kamieniem, możesz zacząć wzmacniać swój szkielet i zęby, jak również posiadać piekę i błyszczące włosy. Kamień ten pomaga również sygnalizować element wody, co oznacza, że może przypomnieć Twojemu ciału, kiedy nadszedł czas, aby wypić więcej wody, napić się ziołowej herbaty lub nawet zanurzyć się w przyjemnej długiej kąpieli

Jednym z fundamentów lepszego zdrowia psychicznego i emocjonalnego jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu. Kamień howlitu może również  pomóc Twojemu umysłowi wyciszyć się i wyłączyć ciągły strumień hałasu, który przynosi codzienne życie. Może zainicjować poczucie spokoju i kontemplacyjnej ciszy, tym samym odpowiednio przygotowując Cię do relaksu, odprężenia i upewnienia się, że otrzymasz kilka godzin spokojnego snu. 

Howlit jest kamieniem półszlachetnym, który jest znany głównie z podobieństwa do innych kamieni, a w szczególności do turkusu.

Jego nazwa pochodzi od kanadyjskiego chemika, który odkrył go w Nowej Szkocji w 1868 roku, Henri How. Można go spotkać pod nazwami: biały turkus, howelit, khaulit, silicoborocalcite, winkworthite lub turquenite.

Jest to hydroksylowany borokrzemian wapnia.

Howlit jest kamieniem o szarej lub białej barwie, który przypomina porcelanę. Widać na nim kilka czarnych lub ciemnych żyłek. Jest to kamień porowaty i miękki.

Ponieważ jest to kamień porowaty, może być łatwo barwiony w celu imitacji innych kamieni. Często sprzedawany jest jako turkus (barwiony na niebiesko), koral (barwiony na czerwono) lub jako lapis lazuli.

Amerykańscy Indianie nazywali go "świętym kamieniem bawoła" lub "kamieniem białego bawoła", ponieważ był tak rzadki jak biały bawół.

Kopalnie: Kanada, USA, Turcja, Niemcy, Meksyk, Rosja.

Kamień ten został po raz pierwszy odkryty w 1868 roku w pobliżu miasta Windsor w Nowej Szkocji. Słynny kanadyjski geolog o imieniu Henry How został poinformowany o dziwnym minerale występującym w kopalni niedaleko jego biura. Po zbadaniu sprawy stwierdził, że kryształ ten jest zupełnie nowym minerałem, który nigdy wcześniej nie został odkryty. 

0 komentarzy:

Prześlij komentarz