Wodnik - kamień zodiakalny. Poznaj swój kryształ


Wodnik, to jedenasty znak w zodiaku. Ci, którzy urodzili się pomiędzy 19 stycznia a 19 lutego są Wodnikami. Patronem planetarnym Wodnika jest Uran. Głównymi kamieniami Wodnika są granat i ametyst. Granat jest czerwony i jest kamieniem siły. Ametyst jest fioletowy i jest kamieniem spokoju. Jeśli twój znak zodiaku, to Wodnik te kamienie powinny być zawsze blisko Ciebie.

Jaki jest kamień urodzenia dla Wodnika?

Kamieniem urodzenia dla Wodnika jest Granat. Jest on symbolem siły, triumfu, prawdy, czystości, towarzystwa, zaufania i ochrony.

Przynosi radość i silne, trwałe przyjaźnie. Daje silniejsze poczucie świadomości, obowiązku, zrozumienia i uzdrowienia. Przeciwdziała ciemnym mocom, negatywnym energiom, a nawet czarnej magii.

Ten "kamień wodnika" jest korzystny w leczeniu problemów zdrowotnych: serca, płuc i krwi.  Granat odstrasza zło, jak również koszmary. Jest znany z tego, że wzmacnia duchowe uzdrowienie i zwiększa pracowitość, siłę, wytrwałość i zaangażowanie. Wiadomo również, że ma zdolność do zaoferowania wiecznej błogości, zdrowia i bogactwa  Zapewnia silną tarczę od wszystkich negatywnych energii i Wodnik, który nosi ten kamień może liczyć na rozwój i sukces w pracy lub biznesie.

Dodatkowo ma solidną zdolność uzdrawiania i pomaga w oczyszczaniu energii, wydalaniu toksyn i odmładzaniu ciała, umysłu i duszy.

Ametyst - drugi kamień Wodnika

Ametyst jest inny. Jest to naturalny środek uspokajający, który uspokaja niepokój, łagodzi drażliwość, równoważy wahania nastroju i rozwiewa oburzenie, gniew, strach i nerwowość. Dodatkowo łagodzi przygnębienie i nieszczęście i wszystkie ślady pesymizmu lub negatywności.

Ametyst promuje duchową świadomość, wzmacnia intuicję i wzmacnia zdolności jasnowidzenia. Ten kamień Wodnika zachęca do powściągliwości, jest odpowiedni dla osób nadużywających  alkoholu, narkotyków i innych rodzajów używek. Wycisza i stymuluje umysł, pomagając Ci stać się bardziej zaangażowanym  zwiększając Twoją motywację.

Ametyst pomaga w przypominaniu sobie i rozumieniu snów. Pomoże również z problemem braku snu i zachęca do życzliwości i duchowej mądrości.

Ametyst jest najbardziej znany ze swojego oszałamiającego fioletowego koloru. Kamień ten występuje jednak w różnych tonach i nasyceniu odcienia. Ponieważ jego kolor jest podobny do koloru wina, kamień ten był związany z bogiem wina Bachusem - według starożytnych greckich opowieści. Ametyst był noszony w przeszłości z wiarą, że utrzymywał swojego użytkownika w trzeźwości i z dala od odurzenia. Ludzie uważali, że kamień ten utrzymuje ich w skupieniu i wyostrza ich zmysły, czy to podczas toczenia bitew, czy negocjowania umów.

Kolor fioletowy jest również często kojarzony z królewskością, a cenne ametysty były używane w królewskiej biżuterii przez wieki. Kamień ten był niegdyś równie cenny jak szmaragdy, rubiny i szafiry, osiągając ogromne sumy. 

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z AMETYSTU DLA WODNIKÓW

Mówi się, że ametyst wzmacnia komunikatywną naturę osób urodzonych pod tym znakiem Wodnika, promując ich zdolność do efektywnej pracy z innymi w celu osiągnięcia celów lub projektów - zarówno osobistych, jak i zawodowych. Bardzo pożyteczny dla osób uczących się lub pracujących w grupie.

Uważa się, że ametyst pomaga Wodnikom radzić sobie w trudnych sytuacjach w bardziej przemyślany sposób. Uspokaja umysł i daje noszącemu go człowiekowi wyraźniejszą wizję przeszkód i ścieżki naprzód.

Mówi się również, że kamień ten sprawia, że jego nieco powściągliwi właściciele są bardziej otwarci na sugestie i rady innych, pomagając im dostosować swoje zachowanie do sytuacji w bardziej korzystny sposób.

Ludzie twierdzą, że Ametyst ma również właściwości lecznicze, takie jak łagodzenie bólów głowy i ciała. Pomaga w zaburzeniach snu, takich jak bezsenność, a także wspomaga krążenie krwi w organizmie. 

Ametyst jest podstawowym kamieniem dla Wodnika.


0 komentarzy:

Prześlij komentarz