Onyks: Właściwości zdrowotne i ciekawostki

Właściwości lecznicze i korzyści z onyksu

Onyks reguluje różne funkcje organizmu

Wzmacnia stopy i szpik kostny

Jest używany w leczeniu epilepsji i hipochondrii.

Onyks jest skuteczny przeciwko artretyzmowi, złemu funkcjonowaniu wątroby i nerek.

Kontroluje wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Jest to kamień siły.

Właściwości lecznicze i korzyści z czarnego onyksu

Czarny onyks pomaga w walce z nałogami.

Wzmacnia organizm do walki z alergiami.

Czarny onyks pomaga w rozwoju płodu i podczas porodu.

Właściwości lecznicze i korzyści z zielonego onyksu

Zielony onyks jest skuteczny w przypadku problemów z oczami, ale także z włosami i paznokciami.

Łagodzi ból nerek.

Pomaga na stres i przynosi spokój.

Łagodzi infekcje nosa i skóry.

Reguluje ciśnienie tętnicze.

Zielony onyks jest przydatny w leczeniu wrzodów.

Nazwa Onyks  pochodzi od greckiego "onyx", które oznacza "pazur" lub "gwóźdź". 

Onyks jest z rodziny chalcedonów i składa się głównie z krzemionki. Jest on wykonany z kolorowych linii, które są zazwyczaj białe, ale można go znaleźć w prawie każdym kolorze (z wyjątkiem fioletu i niebieskiego).

Sardonyks jest odmianą onyksu, którego kolory są w odcieniach czerwieni.

Wiemy, jak modyfikować jego kolor od czasów starożytności dzięki kilku zabiegom, a w szczególności, aby mieć czarny, czerwony lub żółty kolor. Wiele z obecnych na rynku czarnych onyksów jest sztucznie barwionych.

Historycznie, był uważany przez wielu, że onyks  był odpowiedzialny za powodowanie nieporozumień i konfliktów między przyjaciółmi. 

Teraz jednak, kamień ten jest ceniony za posiadanie wielu pozytywnych cech. Ten czarny klejnot  działa dobrze jako kamień ochronny. Oprócz tego onyks ma również kilka korzyści związanych z feng shui.

Podczas gdy skojarzenia z tym kamieniem mogły się zmieniać z biegiem czasu, jego znaczenie pozostaje takie samo. 

Onyks jest kamieniem, który oferuje swojemu posiadaczowi niezwykle potężne wibracje ochrony, siły woli, skupienia i siły. Wielu wierzy, że onyks jest po to, aby napędzać motywację i nieustannie popychać Cię do przodu w Twoim życiu. Aktywuje czakre splotu słonecznego, a także trzecie oko.

Oprócz tego, kamień onyksu ma moc dawania Ci zastrzyku energii, którego potrzebujesz, aby zacząć realizować swoje marzenia. A następnie chroni Cię w tej podróży, gdy pracujesz nad osiągnięciem swoich celów. Nosząc  onyks codziennie, będziesz w stanie osłonić swoją aurę i zapobiec negatywnym energiom, które mogą się do Ciebie przyczepić. 

Przez tysiące lat już, onyks był używany jako źródło ochrony i do dnia dzisiejszego, pozostaje jednym z najsilniejszych kamieni ochronnych znanych człowiekowi. 

Historia, legendy i wierzenia związane z onyksem

W Egipcie rzeźbione misy z onyksu można znaleźć już od czasów drugiej dynastii.

W okresie minojskim na Krecie, użycie sardonyksu można znaleźć głównie w pałacu w Cnossos.

Onyks był również często używany przez Rzymian. Pline Starożytny opisuje dwie odmiany tego kamienia i kilka technik zmiany jego koloru. Rzymska legenda z greckim rodowodem wyjaśnia pochodzenie jego nazwy. Według opowieści, pewnego dnia, gdy Wenus spała, jej syn Kupidyn użył jednej ze swoich strzał, aby obciąć jej paznokcie. Te części nieśmiertelnej bogini nie mogły zniknąć. Dlatego też zostały one przekształcone w onyks.

W Biblii onyks jest jednym z ubrań Aarona, a jedne z drzwi niebiańskiej Jerozolimy w Księdze Apokalipsy miałyby być wykonane z onyksu.

Historia i lecznicze właściwości onyksu

W świecie arabskim onyks nazywany jest "El Jaza", czyli "smutek".

Persowie i Hindusi uważali, że onyks może złagodzić bóle rodzącej kobiety, kładąc kamień na jej brzuchu. Onyks miał również zmniejszać impulsy seksualne.

W Chinach onyks uważany był za przynoszący pecha. Wydobywany był przez niewolników. Nikt go nie dotykał, ponieważ bał się  utraty energii.

Onyks był więc przeznaczony tylko do sprzedaży i eksportu dla nieświadomych ludzi i z dala od chińskich granic.

To w Anglii, w okresie wiktoriańskim, onyks stał się dość modny, a zwłaszcza czarny onyks. W ten sposób słowo onyks przyszedł jako odniesienie do czarnego koloru kamienia. W celu poszanowania żałoby, jak żałoba królowej Wiktorii w przez 40 lat, kolory były zabronione i ludzie zaczęli używać czarnego onyksu w biżuterii.

Kopalnie: Brazylia, Argentyna, Meksyk, USA, Iran, Włochy, Szwajcaria, Rosja i Indie.


0 komentarzy:

Prześlij komentarz