Opal: Właściwości zdrowotne i ciekawostki

Właściwości lecznicze i korzyści z opalu ognistego

Pobudza układ krwionośny.

Idealny na choroby płuc.

Pomocny w chorobach tarczycy i przysadki mózgowej.

Jest kamieniem snu.

Jest idealnym kamieniem dla płodności obu płci.

Pomaga w walce z przemęczeniem.

Pomaga w zwalczaniu zaburzeń hormonalnych, które mogą powodować problemy z menstruacją.

Zwiększa witalność seksualną.

Opal jest uwielbiany przez kolekcjonerów kryształów za jego opalizujące piękno i wiele właściwości leczniczych.

Ten  kamień jest atrakcyjny z wyglądu, ale jest znany również z korzyści zdrowotnych i energetycznych. Od ułatwiania sukcesu transakcji biznesowych do uzdrawiania starych urazów i wzmacniania związków.

Trzeba uważać na podróbki. Zazwyczaj można kupić opal, który nie jest prawdziwym kamieniem szlachetnym,  jest wytwarzany przez człowieka. W rezultacie, jest tańszy i łatwiej dostępny niż naturalny opal, który go inspiruje. 

Niektóre sztuczne opale zawierają żywicę plastikową i inne składniki nieobecne w organicznym opalu, podczas gdy inne składają się wyłącznie z metalu i szkła. W 1974 roku chemik Pierre Gilson zidentyfikował strukturę atomową opalu organicznego, umożliwiając producentom dokładniejsze odtworzenie jej w warunkach laboratoryjnych.

Kolekcjonerzy powinni być ostrożni, aby nie pomylić podrobionego opalu z organicznym niebieskim lub zielonym opalem, które są znacznie rzadsze i droższe. Pozbawieni skrupułów sprzedawcy mogą sprzedawać syntetyczny opal po wyższych cenach, określając go egzotycznie brzmiącymi nazwami, takimi jak "kamień księżycowy" i "opal morski".

Jakie jest znaczenie opalu?

Dla uzdrowicieli kryształów, opalit jest przesiąknięty głęboką symboliką. Jest uważany za emblemat młodzieńczego optymizmu, zabawy i odporności. Niebieski i biały, dwa podstawowe kolory często spotykane w opalicie, kojarzone są z pokojem, spokojem i czystością.

Korzyści i uzdrawiające właściwości opalu

Opal jest postrzegany jako pomocny katalizator w przechodzeniu przez trudne czasy. Wpajając posiadaczowi poczucie spokoju i pewności siebie, opal może wygładzić sprawy zarówno w relacjach osobistych, jak i interakcjach biznesowych.

Mówi się, że pomaga cierpiącym na choroby emocjonalne i traumy. W ramach tego, opal pomaga oczyścić umysł, zmniejszając w ten sposób zmęczenie i zwiększając energię. Jako taki, jest to idealny pomocnik medytacji.

Opal działa dobrze w leczeniu dolegliwości fizycznych, w tym bezsenność, koszmary, arytmia i trudności w oddychaniu.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz