Tygrysie oko: właściwości zdrowotne i ciekawostki

Właściwości lecznicze i korzyści z tygrysiego oka

Jest to kamień odwagi i wolności

Tygrysie oko pomoże ci być bardziej elastycznym

Skuteczny przeciwko bólom nerek i grypie

Pomaga zwalczać problemy z sercem

Tygrysie oko pomaga w artretyzmie i pomaga mieć dobry system krwionośny

Pomaga  zrównoważyć hormony.

Tygrysie oko należy do rodziny  Chalcedonów. Ma jedwabisty połysk i nieprzejrzystą przejrzystość. Tygrysie oko jest powszechnie skałą metamorficzną, która występuje w odcieniach czerwonawego brązu z czarnymi paskami. Znaczenie Tygrysiego Oka to pewność siebie i wewnętrzna siła.

Pochodzenie Tygrysiego Oka

Tradycyjnie był noszony jako amulet ochronny przed siłami zła. Mówiono, że odpędza klątwy i utrzymuje noszącego w bezpiecznym stanie przed złymi życzeniami. 

Od krainy wielkich kotów w Afryce Południowej, przez wyspy przypraw i plantacje herbaty w Indiach, aż po jałowe, bezkresne pustkowie Zachodniej Australii, Tygrysie Oko jest wydobywane w miejscach, gdzie panuje upał, suche powietrze i poczucie dzikości. Powstaje w wyniku modyfikacji krokidolitu, zachowuje swój bogaty w minerały skład, a swój złoty kolor zawdzięcza tlenkowi żelaza. W XVI wieku Tygrysie Oko było tak rzadkie, że uważano je za element tak cenny, że jego wartość była o wiele wyższa niż złota.

Egipcjanie wierzyli, że wyrażał boską wizję i nawet używali go jako kamień do tworzenia tworzenia wielkich bóstw. Był on również używany jako amulet ochronny na napierśnikach rzymskich żołnierzy w bitwie.

Pochodzenie nazwy nie jest przypadkowe i idzie dalej niż proste odniesienie do schematu kolorów. Tygrys jest prawdziwą królową dżungli: silny, odważny i zawsze gotowy do ataku. Duch tygrysa przypomina o znaczeniu pierwotnych instynktów i akceptacji cienistego "ja", aby wymknąć się z dżungli i stanąć w świetle. Nakłania ludzi do zaakceptowania wszystkich swoich wad.

Fizyczne właściwości lecznicze

 Dla tych, którzy mają tendencję do czucia się nieco ospałymi lub przesiąkniętymi letargiem, Tygrysie Oko może użyć swojego ognistego, złoto-brązowego chi, aby zamieszać w życiu i obudzić motywację. Wyższa energia, szybszy metabolizm i łagodniejszy popęd płciowy pomagają hormonom zestroić się, skutecznie przywracając osobistą biochemię do najlepszego poziomu. Dla tych, którzy cierpią na sezonową depresję, ten ciepłokrwisty kamień posiada również ciepło słoneczne, pomagając złagodzić ciężar ciemnych i ponurych dni.

Emocjonalne właściwości lecznicze

Zmyj z siebie negatywną energię i pozwól, by pewność siebie uniosła się w górę dzięki minerałowi Tygrysiego Oka. Ten kamień ma mnóstwo emocjonalnych właściwości uzdrawiających i pomaga użytkownikowi pozostać silnym, skupionym i połączonym ze swoim rdzeniem niezależnie od chaosu, który go otacza. Kiedy czujesz się zablokowany, energia Tygrysiego Oka może również przeciąć ten brak motywacji i pomóc przesunąć skupienie poprzez zachęcanie do bardziej aktywnego podejścia do życia.

Budując bezpieczne i silne fundamenty, kierując energię we właściwy sposób i chłonąc promieniujące słoneczne ciepło kamienia, ci, którzy zrobią miejsce dla Tygrysiego Oka w swoim życiu, mogą odkryć, że nowa pewność siebie przenosi ich i pomaga im dążyć do sukcesu. W ramach uzdrawiających mocy, toksyczne energie są wypłukiwane, mentalne blokady odsuwane na bok, a najgłębsze marzenia nagle przestają być wizjami i stają się naprawdę w zasięgu ręki.

Tygrysie oko może pomóc w uzdrowieniu wielu różnych związków. Nie tylko może pomóc w pozytywnym przezwyciężeniu niskiej pewności siebie, aby wzmocnić relacje z samym sobą, ale może też pomóc, jeśli chodzi o podstępne emocjonalne związki z finansami i pieniędzmi. Dla tych, którzy zmagają się z poczuciem własnej wartości i którzy zwijają w to kłopoty finansowe, Tygrysie Oko działa w celu rozwikłania tych ograniczających przekonań i oczyszczenia z toksycznej energii wokół rzeczy w życiu, które często służą utrzymaniu poczucia bezpieczeństwa.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz