Turmalin: Właściwości zdrowotne i ciekawostki


 Właściwości lecznicze i korzyści z  turmalinu

Skuteczny w przypadku stresu 

Wzmacnia serce i pomaga w walce z anginą, stabilizuje bicie serca 

Turmalin pomaga w bezpłodności.

Przynosi ulgę w artretyzmie.

Pomaga w krążeniu krwi.

Różowy turmalin pomaga w lepszym zasypianiu, głównie u dzieci.

Skuteczny w przypadku infekcji ginekologicznych. Pomaga na problemy i bóle podczas menstruacji i pomaga zajść w ciążę.

Pomaga w walce z nerwobólami i migrenami.

Turmalin zrównoważa układ hormonalny.

Pomaga w leczeniu problemów skórnych.

Skuteczny w przypadku astmy i infekcji oskrzeli.

Turmalin jest kamieniem półszlachetnym, który występuje w szerokiej gamie kolorów. Jest to minerał sklasyfikowany jako krystaliczny krzemian boru i ma szklisty połysk. Tourmalin ma nieprzezroczysty kolor i jest częścią heksagonalnego systemu krystalicznego. Występuje w kolorach najczesciej czarnym, ale i różowym, zielonym, fioletowym, tęczowym, arbuzowym i innych. Znaczenie turmalinu, to głównie ochrona przed złą energią

Historia turmalinu

Od Indii do Australii i nie tylko, Tourmalin jest światowym klejnotem, który można znaleźć na całym świecie. Nazwa turmalinu pochodzi od thuramali lub thoramalli w języku sinhala, języku Sri Lanki, co oznacza "kamień tysiąca kolorów" lub "kamień o mieszanych kolorach". Turmalin może być często mylony z innymi kamieniami szlachetnymi. W rzeczywistości, istnieją rosyjskie klejnoty koronne, które były uznawane za rubiny, ale faktycznie okazały się być Tourmalinami. W Brazylii również, hiszpański rycerz wierzył, że odkopał szmaragd, ale okazało się, że jest to odmiana świecącego zielonego turmalinu. Jest to z pewnością kamień, który lubi grać na zmysłach.

Mówi się, że kolorowe odmiany turmalinu przedostały się ze Sri Lanki do Europy na początku XVIII wieku. Jest to jeden z nielicznych kamieni kryształowych, który może być naładowany elektrycznie, co świadczy o jego mocy. W dzisiejszych czasach sięgamy po turmalin, gdy pragniemy równowagi i uzdrowienia, a każdy rodzaj koloru łączy się z inną częścią naszej energii duszy. 

Fizyczne właściwości lecznicze

Turmalin jest niesamowitym wsparciem dla układu odpornościowego i nerwowego. Pomaga ciału w trawieniu, więc dla każdego, kto zmaga się z problemami żołądkowymi, turmalin może być  uzdrowicielem. Tourmalin pomaga również wzmocnić kości i zęby. Podnosi zdolności koordynacji  i ogólnie daje jasny impuls zdrowia, aby czuć się fizycznie silniejszym. Zielony turmalin, w szczególności, jest doskonały dla tych, którzy czują się ospali lub cierpią z powodu chronicznego zmęczenia.


0 komentarzy:

Prześlij komentarz