Unakit: Właściwości zdrowotne i ciekawostki

 Właściwości lecznicze i korzyści z unakitu

Unakit pomoże przy problemach związanych z kośćmi i zębami (odwapnienie, reumatyzm...).

Odciąża wątrobę, jelita i woreczek żółciowy. Pomaga w trawieniu i pomaga w eliminacji tłuszczów.

Wzmacnia system odpornościowy.

Unakit wspomaga serce i płuca.

Polecany jest dla płodności kobiet.

Pomaga w regeneracji tkanek.

Unakit, czasami znany jako jaspis unakitowy, jest formą granitu, który zawiera kawałki różowego skalenia ortoklazowego, zielonego epidotu i kryształów kwarcu.

Ma on charakterystyczny, cętkowany zielono-różowy wygląd, a kiedy jest wypolerowany, ma piękny wielobarwny wygląd, który sprawia, że biżuteria jest bardzo efektowna.

Unakit został po raz pierwszy odkryty w Górach Unakas, części Appalachów w Stanach Zjednoczonych, gdzie kamień ten otrzymał swoją nazwę.

Kopalnie: Południowa Afryka, Alaska, Austria, Birma, Brazylia, Chiny, USA, Francja, Irlandia, Meksyk, Mozambik, Norwegia, Rosja, Sierra Leone, Zimbabwe.

Znaczenie i właściwości unakitu

Jest to kamień półszlachetny, a ponieważ wszystkie jego składniki są dość powszechnymi minerałami występującymi w skorupie ziemskiej, unakit pozostaje stosunkowo niedrogi i łatwo dostępny, zwłaszcza dla osób mieszkających w okolicach Gór Unakas.

Unakit ma unikalną i wrażliwą energię, która łączy pielęgnację i wzrost symbolizowany przez zieleń z miłością i niewinnością symbolizowaną przez róż.

Dlaczego warto używać unakitu?

Emocjonalne właściwości lecznicze unakitu są niewiarygodnie potężne z powodu unikalnej kombinacji różowego skalenia i zielonego epidotu.

Najlepszym sposobem na wyjaśnienie dlaczego jest użycie przypomnienia właściwości, które zostały przypisane do tych kolorów w kulturze zachodniej.

Kolor różowych kryształów jest kolorem młodości, niewinności i dzieciństwa.

W naszym nowoczesnym społeczeństwie jest to kolor nadawany dziewczynkom, chociaż przed początkiem XX wieku był to kolor wybierany dla chłopców - faktem pozostaje, że jest to kolor dziecięcy!

Różowe róże reprezentują niewinną, figlarną miłość. Ogólnie rzecz biorąc, różowy jest postrzegany jako kolor radosny, ale ostatecznie niedojrzały.

Dla kontrastu, kolor zielony zajmuje bardzo poważne miejsce w naszej kulturze. Jest to kolor wzrostu, bogactwa, kariery i sukcesu.

Jest kolorem amerykańskich pieniędzy i stał się tak synonimem, że w XX wieku "zielony" był powszechnym slangowym określeniem gotówki.

Jest to również kolor wzrostu, ponieważ prawie cała organiczna materia roślinna jest przynajmniej częściowo zielona.


Co otrzymamy, gdy połączymy te dwie pozornie sprzeczne energie?

Masz kamień, który promuje harmonię, który nie poświęca niewinności dla doświadczenia (ani doświadczenia dla niewinności), i który pomoże Ci zrozumieć, że bycie radosnym nie musi oznaczać poświęcenia sukcesu i wzrostu.

Jest to lekcja, z którą bardzo trudno jest się pogodzić w naszym nowoczesnym społeczeństwie. Rewolucja przemysłowa nauczyła nas, że sukces finansowy jest przeciwieństwem szczęścia dla każdego, z wyjątkiem klas arystokratycznych! Ale dzisiaj, przy tak dużym dostępie do edukacji i możliwości, jeśli jesteś gotów włożyć energię w dążenie do nich, ważne jest, aby pamiętać, że możliwe jest znalezienie sposobów na cieszenie się życiem bez poświęcania pogoni za sukcesem.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz