Kamień Cytryn: właściwości zdrowotne i ciekawostki

Właściwości lecznicze i korzyści płynące z cytrynu

Zalecany jest przy infekcjach wątroby, pęcherza, trzustki.

Cytryn pomaga w chorobach tarczycy i układu hormonalnego.

Pomaga w walce z chronicznym zmęczeniem.

Pomaga mieć piękną skórę, zdrowe paznokcie i włosy, zwalcza alergie skórne i podrażnienia.

Cytryna łagodzi nietolerancje pokarmowe.

Jako eliksir łagodzi bóle menstruacyjne i efekty menopauzy.

Cytryn, to kamień dobrobytu i pieniędzy. Przyciąga pieniądze, oraz nowe okazje, na wzbogacenie się.  

Pochodzenie Cytrynu

 Jest to złotożółty, przezroczysty kwarc, którego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa Citrus, "cytryna". Jego kolor pochodzi od niewielkiej obecności tlenku żelaza.

Nazwę cytryn przyjmuje dopiero w 1556 roku, kiedy to opisuje go Niemiec Georg Bauer. Był znany wcześniej, ale pod innymi nazwami, również znany jako żółty kwarc.

Cytryn jest rzeczywiście dość rzadki do znalezienia w przyrodzie. Istnieje wiele jego podróbek. Bardzo często są to podgrzewane ametysty, które zmieniają kolor z fioletowego na złotożółty. Różnica jest dość trudna do zauważenia. Ametyst ma nadal intensywną barwę z pomarańczowymi i bursztynowymi odcieniami, a nie bladożółtą.

Można go również znaleźć pod takimi nazwami jak kwarc hialinowy, topaz bohemski, kwarc topazowy, topaz Bahia, topaz Palmyra, topaz Salamanca, topaz z Hiszpanii, złoty topaz, safranit, Cairngorm lub topaz z Madery.

Historia, wierzenia i legendy o cytrynie

W czasach starożytności i średniowiecza cytryn był często mylony z topazem i jako taki był używany. Ze względu na różnicę w cenie pomiędzy tymi dwoma kamieniami, wiele okazów okazywało się fałszywym topazem. Dlatego też, istnieje silne powiązanie w historii między tymi dwoma kamieniami.

Egipcjanie będą kojarzyć ten kamień z wojowniczą boginią Sekhmet. Była ona przedstawiana jako kobieta z głową lwa.

Był uważany za kamień półszlachetny od 300 r. p.n.e. w antycznej Grecji. Cytryn był poświęcony bogini urodzaju, Demeter.

Historia i właściwości lecznicze cytrynu

Cytryn był dość popularny w biżuterii w XIX wieku, w okresie art deco, w okresie międzywojennym. Nosiło go wiele gwiazd Hollywood, takich jak Greta Garbo czy Joan Crawford.

 Jest również kamieniem rocznicowym na 13 rok małżeństwa.

Kopalnie: Niemcy, Austria, Madagaskar, Brazylia, Rosja, USA i Hiszpania.

Cytryn, kamień słońca, jest jak lato wcielone. Kolor cytryn z Wybrzeża Amalfi, jasny jak słońce w południe i z lekkim vintage'owym hollywoodzkim klimatem, nie możesz się oprzeć, aby nie zakochać się w natychmiastowych, podnoszących na duchu wibracjach, jakie niesie ze sobą słoneczny cytryn. Jasny i tętniący życiem, kamień ten jest specjalną odmianą kwarcu, nasączoną żółtym kolorem. Cytryn pochodzi z wyżyn Szkocji, zakątków flamenco w Hiszpanii, tropików Madagaskaru, bogatych i królewskich ziem Rosji oraz bujnych, zielonych lasów deszczowych Brazylii. Być może to właśnie te odległe miejsca karmią ją pełnią dobrych wibracji.

Już 300 lat przed naszą erą, złoty blask kryształu cytrynu był uwielbiany jako jasny klejnot dekoracyjny. Starożytni greccy i rzymscy jubilerzy używali cytrynu do ozdabiania pierścionków, które miały być zakładane na ważne palce. Ale nawet jak czas tykał Cytryn nigdy nie stracił swojego miejsca w byciu ukochanym klejnotem. Królowa Wiktoria też kochała Cytryn i używała go do ozdoby w jej 17-wiecznych kostiumach. Później, w nowej erze królewskiego Hollywood, gwiazdy takie jak Greta Garbo nosiły Cytryn na czerwonym dywanie, czyniąc go nieśmiertelnym aspektem stylu art deco. 

Ale poza pięknem, istnieje wiele powodów, dla których warto wprowadzić cytryn do swojego życia. Siła pozytywnego nastawienia, przypływ jasnej energii i ciepłe światło dla zszarganych nerwów - Cytryn jest jak letnie wakacje dla Twojej duszy. Zanurzmy się nieco głębiej w słonecznych promieniach i uzdrawiających właściwościach cytrynu.

Otrząśnij się z ponurych nastrojów dzięki żółtemu pocałunkowi cytrynu. Ten słoneczny kamień ma natychmiastowy wpływ na zdrowie i dobrobyt Twojego ciała, umysłu i duszy. Naturalny cytryn jest tak jasny i błogosławiony, że nie jest w stanie zatrzymać złej energii, co oznacza, że zawsze możesz na nim polegać, aby wziąć te trudne czasy w swoje ręce i przekształcić je w coś wyjątkowego. Oto jak Cytryn jest wspaniałą inwestycją dla Twojego zdrowia, serca i szczęścia...

Fizyczne właściwości lecznicze

Podobnie jak stanie w delikatnym blasku słońca, cytryn działa cuda, jeśli chodzi o rozgrzewanie ciała fizycznego i poprawę nastroju. Gdyby witamina D była kamieniem, byłby to z pewnością cytryn. Wprowadzenie cytrynu do swojego życia oznacza, że możesz pożegnać się z ospałymi wibracjami. Cytryn, który natychmiastowo podnosi mnie na duchu, przynosi mnóstwo energii i może być wspaniałym prezentem dla tych, którzy cierpią na chroniczne zmęczenie lub inne dolegliwości, które sprawiają, że Twoje osobiste zasoby są na wyczerpaniu.

Podczas gdy cytryn jest dawcą energii, nie oznacza to, że jest to kamień, który podniesie Cię za ramiona, ale nie wyprowadzi z równowagi. Cytryn pomaga utrzymać w dobrej kondycji tarczycę , stymuluje  układ trawienny, lepsze krążenie krwi i utrzymuje alergie i wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry na niskim poziomie. Kobiety, które cierpią z powodu bólu menstruacyjnego  również pokochają uzdrawiające wibracje cytrynu i może być on również stosowany jako środek przeciwko nudnościom.

Uzdrawiające właściwości psychiczne i emocjonalne

.Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że straciłeś swoją moc, cytryn przypomni Ci, że możesz ją odzyskać z uśmiechem. Pomoże Ci otworzyć umysł, uwolnić napięte uczucia negatywizmu i złości oraz wziąć głęboki, oczyszczający oddech, który pomoże Ci przezwyciężyć zamęt, depresję i destrukcyjne skłonności. Cytryn uczy Cię odkładać ciężar tych wszystkich rzeczy, które już nie sprawiają, że czujesz się przesiąknięty światłem słonecznym w środku. Cytryn może pomóc Ci zwalczyć fobie poprzez delikatny przepływ uzdrawiającej energii i świadomość, że bez względu na wszystko, jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo i że po prostu nie zawiedziesz. 

Kiedy poczujesz przypływ słodkiego optymizmu, pomoże Ci to wykorzystać siły manifestacji. Z cytrynem po Twojej stronie, nagle poczujesz, że wszystko jest możliwe - i tak właśnie jest! Poczujesz, że Twoje poczucie własnej wartości nagle wzrasta, pozwolisz sobie na dryfowanie z prądem rzeki, zamiast czuć, że życie to jedna wielka bitwa pod prąd, a także pozostaniesz stabilny na nogach, a nawet będziesz gotowy i chętny do przyjęcia krytyki z delikatnością i wdziękiem.


2 komentarzy:

  1. A myślicie, że może mieć jakieś znaczenie w przypadku leczenia chorej tarczycy? Planuję właśnie zrobić sobie wszystkie badania, a skorzystam sobie z okazji, ponieważ w ofercie https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02Ay6icSQZWK6bvnJvP9A51VQyKPB6CfcdLq194eDGW4cqfgjgJVVoiouZ5tcyMkicl&id=100084106475797 aktualnie w świetnej cenie, do końca listopada, można znaleźć pełen pakiet badań potrzebny do zdiagnozowania choroby tarczycy.

    OdpowiedzUsuń