Selenit: Właściwości zdrowotne i ciekawostki

Korzyści lecznicze kryształu selenitu:

Idealny na poprawę pamięci oraz uczenia się
Pomaga w zasypianiu
Zaleca się przy problemach z kręgosłupem lub w problemach kostnych - np złamania lub urazy.
Poprawia kondycje włosów, paznokci oraz skóry.
Promuje spokój i wyciszenie
Zapewnia jasność
Oczyszcza zablokowaną energię
Podnosi na duchu
Pomaga w  intuicji

Co to jest selenit?

Selenit jest odmianą minerału gipsu. Występuje on również w odmianach znanych jako róża pustyni, satyna i kwiat gipsu. Selenit powstaje z dwuwodzianu siarczanu wapnia i jest kryształem monoklinicznym. Występuje w bladych odcieniach perłowej bieli z teksturą podobną do gliny. Selenit ma znaczenie jasności i świadomości.

Z kolorystyką tak bladą jak trzepot anielskich skrzydeł, kamień Selenit jest przepełniony cudem innego świata. Natychmiastowo kojący, Selenit ma długą historię bycia ukochanym kamieniem bogini i mówi się, że przynosi ochronę, harmonię i uzdrowienie duszy do ciała, umysłu i domu. Mówi się, że Selenit jest skrystalizowaną formą Gipsu. Pochodzi z wodorosiarczanu wapnia i jest miękkim kamieniem, który wydaje się być niemal plastyczny w naturze - bardziej piórkiem niż skałą. Jako jeden z bardziej miękkich kamieni, może być wspaniałym i żywym przypomnieniem, że powinniśmy poruszać się przez ten świat z poczuciem łagodności.

Płyty kryształów Selenitu zostały znalezione w miejscach zarówno wysokich jak i niskich, od bogatych w Odyseję wód Grecji do artystycznego Meksyku, Japonii w stylu Zen, dzikiej Argentyny i imprezowego ducha Brazylii, znaleziono je również w USA, Polsce, Rosji i Australii - Selenit jest kamieniem, który wydaje się być wszędzie. Ze względu na swoje światowe powiązania, Selenit pojawia się w całej historii. Znaczenie Selenitu jest związane z antyczną grecką boginią księżyca - Selene. Selene posiadała moc oświetlania nocy i miała ciągle zmieniającą się osobowość, która zdawała się wzbierać i płynąć. Była córką Hyperiona i Thei i przedstawiana była na koniu lub skrzydlatym rydwanie z księżycowym półksiężycem jako koroną na głowie.

Znaczenie Selenitu sprawia, że jest to kamień wysoce duchowy i często traktowany jest jako taki.  Na bardziej przyziemnym poziomie, Selenit może być również niesamowitym kamieniem do przemieszczania się przez bloki energetyczne, przynosząc pokój i czystość do głowy i serca, i ogólnie po prostu zapewniając, że pozostaniesz chroniony i połączony z otaczającym Cię światem. 

Fizyczne właściwości lecznicze

Ci, którzy wprowadzą Selenit do swojego życia przekonają się, że ten kamień przynosi wiele właściwości zdrowotnych. Mówi się, że Selenit pomaga w problemach kręgosłupa. Selenit odwraca uszkodzenia wolnych rodników w strukturze komórkowej i może zachować skórę, włosy i oczy w bardzo dobrej kondycji.

Psychiczne i emocjonalne właściwości lecznicze

Selenit, słodszy niż miód i mleko, od razu zabiera się do pracy, pomagając Ci pozbyć się lęków i zmartwień, które mogą obciążać serce. Jest to kamień, który uwielbia być lekki, który chce rozwijać skrzydła i nie pragnie żadnego rodzaju kotwic ani więzów z katastroficznego myślenia. Pomaga Ci stać się świadomym swojego otoczenia, dzięki czemu możesz pracować ostrożnie ze swoją duszą, aby podejmować właściwe decyzje. Jest to kamień, który zaprasza Cię do bycia otwartym i uczciwym, czystym i wyzwolonym oraz do przyniesienia przebaczenia sytuacjom, które już Ci nie służą. 

Właściwości metafizyczne

W sferze metafizycznej Selenit naprawdę wydaje się błyszczeć i jest to kamień, który żyje zgodnie ze swoją nazwą, będąc anielskim kamieniem. Selenit jest niesamowitym narzędziem do przesuwania blokad energetycznych, które powstrzymują cię przed życiem pełna piersią. Pracując blisko z wyższymi czakrami jak czakra korony i czakra trzeciego oka, Selenit utrzymuje światło i energię płynącą tak, że jesteś otwarty i gotowy na otrzymanie wiadomości, które wszechświat ma do przekazania. Oczywiście nie jest niespodzianką, że Selenit zaczyna swoją pracę od czakry serca. Bez zdrowej i otwartej czakry serca, energia nie może przepływać do wyższych czakr. Kiedy nasze serca są jasne i otwarte, jesteśmy przepełnieni współczuciem i miłością i ufamy tym wiadomościom, które mogą spływać z wyższych miejsc. Selenit jest wysublimowanym przewodnikiem duchowym i jest również używany do oczyszczania aury oraz jako podstawowe narzędzie w reiki. Mówi się, że nie tylko pomaga komunikować się z anielskimi sferami, ale jest również używany do zaglądania w przeszłe życia, budzenia zdolności parapsychicznych, uwalniania wszelkiego rodzaju niechcianych bytów i pomagania w przejściu do wszelkiego rodzaju różnych świadomości.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz