Kamienie lecznicze. Jak działają na nasz organizm.

Kamienie naturalne były używane w czasach starożytnych jako źródło mocy leczniczej na całym świecie, a ostatnio nastąpił wzrost zainteresowania tym energetycznym uzdrawianiem. Kamienie emanują pozytywną energią, która działa bezpośrednio na zdrowie człowieka, aby uspokoić umysł, wywołać relaks i promować poczucie spokoju i równowagi, które wydobywa dyspozycję radości. Wiąże się to np. z wykorzystaniem masażu kamieniami, aby przywrócić zraniony umysł lub ciało i niedobór minerałów, które leczą nasz fizyczny, umysłowy i emocjonalny stres.

Jak działają kamienie lecznicze?

Biżuteria z kamieni naturalnych posiada minerały podobne do naszych ciał, dlatego jej właściwości mogą działać na nasze zmysły. Kamienie lecznicze używają energii tak jak magnesy, które odpychają się i przyciągają.

Kiedy umieścisz je nad konkretnymi częściami ciała, właściwości kamieni wibrują i rozpraszają nieskończone dawki minerałów w Twoim ciele, które przekształcają Twoją energię, pulsują, przesuwają się i poruszają w zależności od sygnatury kryształu. Efekt kamienia różni się w zależności od kilku czynników, w tym wielkości, gigantyczne kryształy mają bardziej znaczące wibracje przynoszące lepszą moc uzdrawiania. Wrażliwość twojego ciała na kryształ zależy od poziomu minerałów w twoim ciele. Niektóre z minerałów, które są niezwykle wrażliwe na kryształy to potas, magnez i żelazo. Działa on również poprzez emisję kolorów, ponieważ kolorowe fale wibracyjne intensywnie oddziałują na zmysły i funkcje psychologiczne. Biżuteria litoterapeutyczna wytwarza wokół skóry fenomenalną częstotliwość, która reguluje wnikanie nerwów, redukując stres i problemy zapalne. Kamienie mogą absorbować i usuwać negatywną energię z Twojego ciała, aby oczyścić Twój umysł. Mogą one również indukować częstotliwości, aby napędzać moc w twoim ciele, umyśle lub duszy, aby ponownie się ożywić. Czasami poziomy energii mogą się źle wyrównać, a kamienie lecznicze wykorzystują właściwości przyciągania i odpychania, aby stworzyć równowagę w różnych obszarach energetycznych dysharmonii.

Sposoby wykorzystania kryształów leczniczych

Litoterapia nie powstrzymuje cię przed żadną formą leczenia pod warunkiem, że prawidłowo używasz odpowiedniego kamienia. Ponieważ kryształy mogą odpychać, przekazywać lub pochłaniać energię, noszenie biżuterii z kamieni naturalnych może pomóc zrównoważyć twój wigor w całym życiu. Jeśli potrzebujesz bezpośredniej aplikacji na konkretną część ciała, możesz umieścić kamień naturalny na miejscu bólu, aby uzyskać doskonały dostęp do uzdrawiającej mocy. Możesz również trzymać kryształ podczas procesu medytacji, aby otrzymać unikalny wgląd. Niektórzy ludzie wolą korzystać z uzdrawiającej siatki, gdzie układa się kilka kamieni w określony wzór zaprojektowany do przenoszenia lub modyfikowania energii w przekonujący sposób. Można również spać w pobliżu kryształów, aby pozwolić im pracować na swój podświadomy umysł, aby wyeliminować wszelkie przeszkody strachu, wątpliwości lub martwić się, tak aby uzyskać lepsze samopoczucie w godzinach porannych.  Inni ludzie używają ich do ochrony swoich intencji, umieszczając je w domu lub samochodzie. Działają one w celu ochrony negatywnych energii, które mogą prowadzić do wypadków, lub ustawiają wigor dla konkretnego pomieszczenia, na przykład romantycznego ducha w sypialni, uzdrawiającej mocy w wannie lub nawet w celu ochrony przed włamaniami.

Kamienie lecznicze używane w litoterapii

Kryształ górski jest potężnym kryształem, niezbędnym do uzdrawiania poprzez pochłanianie częstotliwości i powiększanie magicznych intencji w celu zwiększenia pozytywnych wibracji.

Kwarc różany jest symbolem harmonii i miłości, który pomoże Ci w przyjęciu miłości i intymności w otwartych sercach, jak również wyeliminuje wszelkie problemy w związku.

 Ametyst jest najbardziej znany w biżuterii, ale używamy go do uzyskania mocy psychicznych poprzez oczyszczanie negatywnych energii z jego duchowych właściwości.

 Czarny turmalin jest potężnym kryształem mineralnym, który emituje pozytywne wibracje i absorbuje negatywną energię. 

Możesz również użyć fluorytu, aby pozbyć się negatywnej energii, pomóc w medytacji i znaleźć duchowy spokój.

 Jadeit ma uspokajający efekt energetyczny, idealny do samoakceptacji i zwiększenia Twojej wewnętrznej kreatywności. 

Noszenie turkusu daje Ci możliwość interpretowania snów, wzmacniania przyjaźni i odpędzania zła, dając Ci pewność siebie, której potrzebujesz w miejscach publicznych. 

Jeśli zmagasz się z porzuceniem złych nawyków, użyj kamienia obsydianowego, aby ułatwić spokój, jasność i zmianę na lepszą przyszłość.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz